Ocak 2018'den bu yana geliştirmekte olduğumuz "Müze Kiti Projesi" Haziran 2018 itibariyle, kullanıcıları olan öğretmenler ile farklı platformlarda buluşmaya başladı. Müze deneyimini sınıfta başlanan, müzede devam eden ve yine sınıfta sonlanıp yaşam boyu öğrenmeye dönüştüren proje, Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile Türkiye'nin farklı şehirlerinde yer alan müzeleri ele alıyor. 2020 yılı içerisinde İstanbul'da Topkapı Sarayı ve Pera Müzesi, Ankara'da Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Şanlıurfa'da Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi'ni ele almakta olan projenin 2021 yılı itibariyle tüm Türkiye'ye yayılması planlanıyor. 

Öncü Okul Yöneticileri Derneği organizatörlüğü ile Müzelerle İletişim ve Eğitim çerçevesinde Müze Eğitim Programları online konferansı tasarlandı ve gerçekleşti.

ÖYGM Müze Eğitimi Programı kapsamında 'Yeni Normal' çerçevesinde müze eğitiminin dönüşümünü öğretmen ve uzmanlarla paylaştık.

 Müzecilik Meslek Kuruluşu Derneği organizatörlüğü ile, Müze Kiti Uygulamaları Ekseninde Müze Eğitim Programları online konferansı tasarlandı ve gerçekleşti.

Bergama İlçe Milli

Eğitim Müdürlüğü ve Komet Kültür ve Sanat Projeleri işbirliği ile Müze Kiti Projesi'nin çalışması olan Müzeler ve Kültürel Mirasın Eğitimde Etkin Kullanımı tasarlandı ve öğretmen eğitimi gerçekleşti. 

Milli Eğitim Bakanlığı ve Komet Kültür ve Sanat Projeleri işbirliği ile Müze Kiti Projesi'nin ikinci adımı olan Pera Müzesi Müze Kiti tasarlandı ve öğretmen eğitimi gerçekleşti. 

Milli Eğitim Bakanlığı ve Komet Kültür ve Sanat Projeleri işbirliği ile Müze Kiti Projesi'nin ikinci adımı olan Pera Müzesi Müze Kiti tasarlandı ve öğretmen eğitimi gerçekleşti. 

Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ile Müze Kiti Projesi'nin ilk adımı olan Topkapı Sarayı Müze Kiti tasarlandı ve öğretmen eğitimi gerçekleşti. Eğitimi takiben İstanbul'da görev yapan 500 öğretmene Topkapı Sarayı Müze Kitleri iletildi. 

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü'nün yürüttüğü "Öğretmenler için Müze Eğitimi" programı tüm Türkiye genelinden gelen 150 öğretmenin katılımı ile gerçekleşti.

İKSV'nin düzenlediği Erken Çocukluk Gelişimi ve Kültür-Sanat Konuşma Serisi için hazırlanan 'Kültür Kurumları ile Okulları Bir Araya Getirmek' söyleşisi gerçekleştirildi.

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü'nün yürüttüğü "Öğretmenler için Müze Eğitimi" programı İstanbul'da görev yapan 200 öğretmenin katılımı ile gerçekleşti.

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü'nün yürüttüğü "Öğretmenler için Müze Eğitimi" programı tüm Türkiye genelinden gelen 250 öğretmenin katılımı ile gerçekleşti.

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü'nün yürüttüğü "Öğretmenler için Müze Eğitimi" programının pilot uygulaması Anadolu Medeniyetleri Müzesi'nde Ankaralı öğretmenler ile gerçekleşti. Eğitimde Ankara Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi'nin değerli akademisyenlerinin yanısıra alan uzmanları olarak biz de görev aldık. 

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü'nün yürüttüğü "Öğretmenler için Müze Eğitimi" çalıştayında değerli akademisyenler ile birlikte bu sürecin bir parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz.

ÖRAV'ın yarıyıl atölyelerinin bir parçası olarak "Başka bir Müze Deneyimi Mümkün" başlığında bir atölye gerçekleştirdik. Atölyemizde, sınıf öğretmenleri ve görsel sanatlar öğretmenleri başta olmak üzere, farklı branşlardan gelen öğretmenlerimizle "Müze Kiti Projesi"nin bir uygulamasını gerçekleştirdik. 

Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitü Müdürü Prof. Dr. Ozana Ural'ın davetiyle, Eğitim Fakültesi'nde eğitim gören öğretmen adaylarına projemizden bahsettik. Projemizin ana aktörleri olan öğretmenlerimizin projemize gösterdikleri ilgi ve heyecan mutluluk vericiydi. 

F: Atölye'de gerçekleşen atölyede Adana'da bulunan eğitimciler ile "Müze Kiti Projesi"'ni paylaştık. Elçilerimiz sadece İstanbul'da değil, tüm şehirlerde her gün artıyor. 

İstanbul Ortaokulu'nun 5. Sınıf Öğrencileri ile gerçekleştirdiğimiz pilot uygulama, müze deneyiminin sınıfta öğretmenlerin rehberliğinde başlamasının etkilerini gözler önüne serdi. 

Öğretmenlerin, meslektaşları ve farklı disiplinlerden kişi ve kurumlarla bir araya gelerek güçlendiği bir paylaşım ve işbirliği ağı olan Öğretmen Ağı'nda yaptığımız sunum ile öğretmenlerimizin Müze Kiti ile ilgili görüşlerini aldığımız buluşmadan hepimiz umut dolu ayrıldık.

Kültür için Alan Projesi kapsamında, Gaziantep, Diyarbakır ve İzmir'den gelen katılımcılar ile "Müze Kiti Projesi" paylaşıldı. Türkiye'nin farklı şehirlerinde nelerin yapılabileceği üzerine tartışıldı. 

Eğitimci Paul Collard'ın liderliğinde gerçekleşen "Europe in Perspective" eğitiminde "Müze Kiti Projesi" Avrupa'nın 9 farklı ülkesinden gelen, müzeci, sanatçı ve öğretmen ile paylaşıldı.